четвер, 30 січня 2025 р.

Спорт у школах (січень)

 Учні та викладачі гімназії в січні місяці прийняли участь у фізкультурно-оздоровчому заході "Спорт у школах".

Відповідно плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів в січні учні та викладачі гімназії прийняли участь в заходах:

1. Тематична руханка "Весела кулька"


2. Вчитель біології провела з учнями 5-9 класів годину спілкування "Тарілка здорового харчування"


середа, 29 січня 2025 р.

Тренінг з мінної обізнаності

 


Представниками благодійного фонду «Мирне NEBO Харкова» для співробітників нашої гімназії провели лекції на тему «Мінної обізнаності».

Дякуємо організаторам за інформаційну зустріч!!!

ФОТО

 

День пам’яті Героїв Крут

 


Україна вшановує 107-му річницю бою під Крутами
.

29 січня українці відзначають День пам'яті Героїв Крут. Цього дня прийнято віддавати данину стійкості та мужності молодих хлопців, які так само, як і сьогоднішні воїни ЗСУ, стали на захист української держави від зовнішнього агресора.

Вчитель історії Черноіванова М.І. на уроках історії з учнями 5-9 класів провила інформаційний дайджест «Герої Крут: пам’ять через віки»: Усний журнал «Герої Крут – ніхто не забутий», інтерактивні лекції «Герої Крут – для нащадків взірець».

Учні 1-9 класів надіслали для виставки малюнки на тему: «Квіти у полі, там де Крути…» ФОТО



 

вівторок, 28 січня 2025 р.

Державний прапор України


Державний Прапор України затверджений Верховною Радою України 28 січня 1992 р. Це стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3. Жовто-блакитні барви символізували Київську Державу ще до християнізації Русі.

 Педагог організатор разом із учнями гімназії 5-9 класів підготували роботи (колажів) для виставки «Державний прапор України» до офіційного затвердження Верховною Радою України синьо-жовтого стягу Державним прапором України.

Коваль М. учень 6 класу
Кузьменко О. учениця 6 класу
Майбороба Д. учень 5 класу
Коваль Т. учень 6 класу
Коваленко Л. учень 6 класу
Попутько К. учениця 6 класу












неділя, 26 січня 2025 р.

Голокост - вічний урок людства

 У понеділок, 27 січня, в Україні вшановують пам’ять жертв Голокосту.

Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту, який відзначається щорічно 27 січня, запроваджений рішенням Генеральної асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року (Резолюція № 60/7), повідомляє Укрінформ.

«Голокост, який призвів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, завжди слугуватиме всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження», – йдеться у Резолюції Генасамблеї ООН від 2005 року, якою запроваджено памʼятну дату.

В гімназії було проведено єдину виховну годину до Міжнародного Дня пам'яті жертв Голокосту “Голокост - вічний урок людства”.

Мета заходу: поглиблення знань учнів з «проблемних» тем історії, ознайомлення з трагічними подіями Голокосту, як одним із прикладів жорстокого ставлення нацистів до людей, формування основи культури і толерантності у міжнаціональних відносинах, виховання співчуття, співпереживання, почуття гуманності, гордості за тих співвітчизників, які віддали своє життя заради інших.


Бібліотекар підготувала тематичну онлайн-виставку «Голокост: невідомі віхи історії».



четвер, 23 січня 2025 р.

Інформаційна хвилинка: "Академічна доброчесність"

Академічна доброчесність - це сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досягнень.



середа, 22 січня 2025 р.

День Соборності України


 Щороку 22 січня Україна відзначає День Соборності. Офіційно це свято встановлено Указом Президента України “Про День соборності України” від 21 січня 1999 року № 42. 

22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві в урочистій атмосфері відбулося проголошення Акта злуки (об'єднання) Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки в єдину незалежну державу. У зачитаному на зборах «Універсалі соборності», зокрема, відзначалося: «Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка».  Цей день став символом українського державотворення, втілив соборницькі прагнення українців щодо консолідації в одній державі.

Вчитель української мови Недранець С.І. провела з учнями 5-9 класів виховну годину на тему «Україна-це ми». Пригадали славне минуле України. Передивляючись відео  учні поглибили знання про історію виникнення свята Соборності України,Розшифровуючи«соборність», добираючи  до кожної букви цього слова, що стосуються цього свята , України та українців, учні розвивали зв’язне мовлення. Хвилиною мовчання вшанували незліченні жертви наших співвітчизників, покладені на вівтар незалежності, соборності, державності. Значення  єдності дій та соборності душ для України. 






Бібліотекар підготувала тематичну онлайн - виставку «День Соборності України».



Учні та вихованці освітнього закладу прийняли участь у флешмобі «В єдності наша сила».





вівторок, 21 січня 2025 р.

День обіймів

Міжнародний день обіймів відзначають щороку 21 січня. За традицією сьогодні можна дружньо обіймати навіть незнайомих людей.

Як з'явилося свято?

Це свято виникло у США у 80-х роках минулого століття і швидко здобуло популярність у всьому світі. Ідея започаткування належить Кевіну Заборні, студенту, який прагнув створити простий, але значущий спосіб зблизити людей і подарувати їм трохи тепла у холодні січневі дні. 

Головна ідея цього дня — заохотити людей обійматися, навіть якщо вони не дуже близькі.

Обійми є одним із найприродніших способів виявити підтримку, турботу та любов. У момент обіймів між людьми виникає сильний емоційний зв’язок, який сприяє зміцненню довіри та взаєморозуміння. Вони не лише дарують тепло та спокій, але й мають науково доведені переваги для фізичного та психологічного здоров’я.

Учні 1-9 класів прийняли участь у фото-флешмобі «Поділись теплом своєї душі» до Міжнародного дня обіймів.









неділя, 19 січня 2025 р.

«Українські «кіборги»

 


20 січня – День вшанування захисників Донецького аеропорту Всеукраїнський день пам'яті захисників Донецького аеропорту було встановлено з ініціативи українських воїнів, які боронили цей стратегічний об'єкт. Оборона Донецького аеропорту – це тисячі історій хоробрості та звитяги.

четвер, 16 січня 2025 р.

Ми круті винахідники


Сьогодні, 16 січня, день дітей-винахідників. Одного разу одинадцятирічний хлопець на ім’я Френк Епперсон, випадково залишив на вулиці стакан з лимонадом. Була зима і день був морозний. Згодом це зробило його дуже багатим. Вранці хлопчик природно знайшов свій забутий стаканчик замерзлим, але від цього не менш цікавим. Це, незвичайне для нього тоді відкриття, свого часу стало початком створення «фруктового льоду», коли у 18 років йому прийшла в голову ідея випускати заморожений лимонад.

Протягом всієї історії людства винахідливість підростаючого покоління, особливо дітей, не раз заслуговувала пильної уваги. Це не дивно, адже їх погляд на звичайні для нас об’єкти та ситуації, ще зовсім незвичайний. Вони цілком можуть помітити те, що нами, з тієї чи іншої причини, просто проігноровано. Діти - відмінні винахідники.

Учням гімназії було запропоновано прийняти участь в онлайн-виставці малюнків до дня дітей-винахідників "Ми круті винахідники". Учні із задоволенням прийняли участь та надіслали нам свої роботи.



понеділок, 13 січня 2025 р.

Державний Гімн України: історія створення

 


У кожної країни, кожного народу є свій гімн — велична пісня-символ, що примушує серце патріота битися частіше, зачіпає потаємні духовні струни, бринить приємним щемом усередині. Мають таку пісню-символ й українці. Та чи всі достеменно знають, хто є автором музики Державного Гімну? Про історичну постать композитора Михайла Вербицького учні дізналися під час виховної години до Дня народження музичної редакції Державного Гімну України  «Державний Гімн України: історія створення"