пʼятниця, 23 травня 2025 р.

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКИХ ГЕРОЇВ

 День Героїв, або Свято Героїв — щорічне свято в Україні, встановлене на честь українських вояків — борців за самостійну соборну Українську державу, передусім лицарів Київської Русі (правильно: «княжої доби Руси-України»), козаків Гетьманської Доби, гайдамаків, опришків, січових стрільців, вояків Армії УНР, УГА, ОУН, УПА, а також героїв Небесної Сотні та сучасної національно-визвольної московсько-української війни.

Класними керівниками нашого освітнього закладу було проведено бесіди з учнями 1-9 класів «Герої Українини».












середа, 21 травня 2025 р.

ОБЛАСНИЙ СЕМІНАР ГРИ «СОКІЛ» («ДЖУРА»)

 

21.05.2025 року відбувся ОБЛАСНИЙ СЕМІНАР ДЛЯ ВІДПОВІДАЛЬНИХ ЗА ПРОВЕДЕННЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКОЇ ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНОЇ ГРИ «СОКІЛ» («ДЖУРА»). Наш освітній заклад також прийняв участь у семінарі.




Куратори гри «Сокіл» («Джура») розповіли керівникам куренів про особливості проведення конкурсів ІІ обласного етапу Гри «Візитівка рою», «Ватра» («Нескорена Україна»), конкурс «Рятівник. Домедична допомога», інтелектуальна гра «Відун», конкурс-гра з елементами орієнтування «Орієнтир: від старту до мети».

З нетерпіння чекаємо початку гри. Бажаємо нашим учасникам успіхів та перемог.

понеділок, 19 травня 2025 р.

Національний тиждень безбар'єрності


 З 19 до 25 травня 2025 року в Україні проводиться перший Національний тиждень безбар'єрності, ініційований Міністерством культури і стратегічних комунікацій спільно з Міністерством розвитку громад та територій України та Радником — уповноваженим Президента України з питань безбар'єрності.

Загальною метою акції є формування у здобувачів освіти ціннісного ставлення до принципів безбар'єрності та інклюзії як важливих складових сучасного суспільства.

Вчителі та учні Новогупалівської гімназії також долучилися до цієї акції. Класні керівники провели бесіди з учнями 1-9 класів. Учні із зацікавленістю слухали інформацію, відчули емпатію та співчуття до людей з обмеженими можливостями. Захід надихнув учнів на власні ініціативи, спрямовані на створення більш безбар'єрного середовища в школі чи громаді. Вони виявили бажання зробити свій внесок у цю важливу справу.

ФОТО

Вчителі предметники також на уроках піднімали тему безбар'єрності. На уроках української мови та літератури робили аналіз літературних творів, де зображено персонажів з особливими потребами або ситуації, пов'язані з бар'єрами та їх подоланням, на уроках мистецтва слухали та аналізували музичні твори, написані або виконані людьми з інвалідністю та ін.


Учні прийняли активну участь у флешмобі "Голоси безбар'єрності"



Завершуючи наш захід, присвячений Національному тижню безбар'єрності, ми не ставимо крапку, а радше відкриваємо нову сторінку у нашій спільній роботі над створенням безбар'єрного середовища. Отримані знання та усвідомлення існуючих бар'єрів спонукають нас до подальших дій. Ми плануємо продовжити обговорення цих питань на класних годинах, підтримувати учнівські ініціативи, спрямовані на покращення доступності у школі, та активно долучатися до заходів, присвячених безбар'єрності. Лише спільними зусиллями ми зможемо побудувати суспільство, де кожен почуватиметься рівним та потрібним.

Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

 

18 травня в Україні відзначають День памяті жертв геноциду кримськотатарського народу. У 2025 році виповнюється 81 рік від трагічних подій депортації кримських татар із території Кримського півострова, здійсненої радянським тоталітарним режимом у 1944 році.

19 травня 2025 року в Новогупалівській гімназії були проведені заходи, присвячені вшануванню Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

З метою поглиблення знань учнів про трагічні сторінки історії України та виховання поваги до пам’яті жертв геноциду, в гімназії було організовано ряд тематичних заходів.

Для учнів 1-4 класів було організовано перегляд короткого анімованого фільму «Книга-мандрівка. Крим».


Учні 5-9 класів прослухали міні-лекцію на тему «Депортація — спільна трагедія кримських татар і всього українського народу». Також для учнів 5-9 класів було проведено творчі завдання: створення коміксу (листа) від імені героя та перегляд короткого документального фільму “ARZU | МРІЯ” (2018).


Проведені заходи сприяли поглибленню розуміння учнями історичних подій та вихованню толерантності й співчуття.

День пам’яті жертв політичних репресій

Традиційно у третю неділю травня в Україні відзначається День пам'яті жертв політичних репресій. Цього року ця дата припадає на 18 травня.

У Новогупалівській гімназії було проведено ряд заходів:

Вчителі історії 5-9 класів провели інформаційну екскурсію на тему «У жорнах репресій»

Класні керівники 1-9 класів та вихователь ДНЗ провели інформаційну бесіду на тему «Ми пам’ятатемо завжди!» (до дня пам'яті всіх українців та українок, які присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність України.)

Адміністрація та працівники провели церемонію приспущення Державного прапору та хвилину мовчання з приводу цієї дати.





пʼятниця, 16 травня 2025 р.

Безпечна дорога додому

 

16 травня 2025 року в Новогупалівській гімназії ВМР був проведений єдиний національний урок «Безпечна дорога додому» в рамках Тижня безпечного дорожнього руху. До уроку доєдналася інспектор СЮП РУПГУ НП Запорізької області, лейтенант поліції Никоненко Юлія Юріївна, яка провела змістовну бесіду та відповіла на запитання учнів нашого освітнього закладу. Дякуємо Юлії Юріївні за плідну співпрацю.











четвер, 15 травня 2025 р.

Вишиванка єднає Україну


Вітаємо зі святом національної гордості – Днем вишиванки! У кожному візерунку закодована доля народу, його пам’ять і сила. Нехай це свято нагадує нам про коріння, яке живить і тримає, про традиції, що роблять нас унікальними, і про красу, що живе в нашому народі. Бажаю миру, добробуту й любові до своєї.

В освітньому закладі було проведено ряд заходів до свята:

Виховна бесіда "Вишиванка - духовна броня українців"

 Загальнонаціональна хвилина мовчання у вишиванках для вшанування пам'яті загиблих у наслідок збройної агресії рф.

Флешмоб "Вишиванка єднає Україну" в якому прийняли участь всі бажаючі.





вівторок, 13 травня 2025 р.

Праведники народів світу: приклад України.

 


У 1953 році для вшанування пам'яті жертв і героїв Голокосту рішенням Кнесету (парламент Ізраїлю) був заснований Яд Вашем (меморіальний комплекс в Ізраїлі) Одним з положень рішення було вшанування «Праведників народів світу».

Праведником, згідно з рішенням, визнавалися неєвреї, що ризикували життям, рятуючи євреїв під час Голокосту. В 1953 році під юрисдикцією Верховного Суду Ізраїлю було створено комісію, в обов'язки якої входить надання почесного звання «Праведника народів світу».

У своїй роботі комісія керується певними критеріями, скрупульозно вивчаючи всі документи, свідчення тих, хто вцілів, та інших очевидців, оцінює історичні обставини й ризик для рятівника, на підставі чого вирішує, чи відповідає той чи інший випадок необхідним критеріям.

В освітньому закладі було проведено бесіду з учнями 1-9 класів на тему «Праведники народів світу: приклад України».