пʼятниця, 25 жовтня 2024 р.

День украї́нської писе́мності та мо́ви.

 


День украї́нської писе́мності та мо́ви — свято розвитку державної мови, яке щороку відзначається в Україні 27 жовтня. За церковним календарем по новому стилю — день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.

Вихованці нашої гімназії разом з усією Україною взяли участь у написанні РАДІОДИКТАНТУ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ 2024. Це диктант не на перевірку у правильності правопису, а акція Всеукраїнської єдності народу. 

Вітає всіх з Днем української писемності та мови! Бажаємо, щоб Материнське Слово було для нас духовним джерелом життя й оберегом. Не з примусу, а лише за покликом власного сумління та гідності плекаймо у душі любов до рідної мови. Вітаємо із чудовим святом – Днем української писемності та мови!

середа, 16 жовтня 2024 р.

Квіти та веселі овочі та фрукти осені


Розгулялась, веселиться,

Прикрасила все барвисто
І шипшинове намисто
Одягла собі на шию...
Та чого тільки не вміє
Осінь, щедра господиня! 

Учні 1-9 класів та вихованці ДНЗ нашого освітнього закладу прийняли участь у створенні онлайн-виставки "Чарівна осінь з веселими овочами та фруктами".



понеділок, 14 жовтня 2024 р.

Тарілка здорового харчування

 


Тарілка здорового харчування – це сучасна модель здорового харчування, яка відображає збалансоване щоденне меню. Включення основних груп корисних харчових продуктів забезпечує добову потребу людей різних вікових груп у ключових харчових речовинах – білках, жирах, вуглеводах, харчових волокнах, вітамінах, мінералах, мікроелементах, біофлавоноїдах тощо. Прихильність моделі здорового харчування дозволяє мати високу фізичну і розумову працездатність та низький ризик небезпечних захворювань. 

Вчитель біології, Лучко Л.А., провела загальну виховну годину на якій розповіла вихованцям гімназії що таке метод тарілки здорового харчування. Надала корисні поради щодо здорового харчування. Діти та батьки обов’язково переглянуть свій раціон харчування.




понеділок, 7 жовтня 2024 р.

Ментальне здоров’я: як подбати про себе?

 


Вчитель освітнього закладу Плахова Т.П. провела єдину виховну годину на тему: Ментальне здоров’я: як подбати про себе?

Мета: збереження та зміцнення ментального здоров’я учнів,  зняття емоційної напруги вихованців, виявити ступінь стресогенного стану, освоїти методи управління емоційним станом та покращення настрою.
Ознайомтеся з матеріалами щодо сприяння формуванню
культури піклування про ментальне здоров'я, розуміння та надання
інструментів, які допоможуть дбати про свій внутрішній стан.

Учні дізналися, що піклування про ментальне здоров’я допоможе залишатися стійкішим і зберегти сили для перемоги. Іноді життя випробовує нас так, що неможливо почуватися добре. У таких ситуаціях нормально тривожитися, боятися, не спати. Але з часом негативні емоції виснажують, що призводить до емоційного вигорання, а також проблем із фізичним здоров’ям. Тому сьогодні ми спробуємо віднайти ключ до знань як зберегти своє ментальне здоров’я в сучасних умовах.




четвер, 3 жовтня 2024 р.

Вітаємо з Днем працівника освіти!

 


День працівника освіти (офіційно), або День вчителя, - професійне свято працівників освіти України. Відзначається щорічно в перу неділю жовтня. У 2024 році це 6 жовтня. До речі, Всесвітній день учителя також відзначають у ці дні - 5 жовтня. Але неофіційно в Україні День вчителя відзначають в першу п’ятницю жовтня, щоб учні могли привітати своїх викладачів, вчителів, вихователів. В Україні свято має широке визнання - святкується не тільки вчителями, але й учнями, студентами та їхніми батьками.

В незалежній Україні день освітянина офіційно почали відзначати в 1994 році після того, як 11 вересня було видано Указ Президента України "Про День працівників освіти". Та ще задовго до цього дня працівники педагогічної сфери отримували почесті та вшановування як у світі, так і в самій Україні.

Адміністрація освітнього закладу та вихованці щиро вітають всіх працівників освіти зі святом.

Дорогі вчителі та працівники освіти! Дозвольте висловити вам щиру вдячність за вашу важку щоденну працю в освітньому закладі! Вклоняємося вам за вашу витримку, терпіння, доброту та мудрість! Завдяки вам діти змінюються і дорослішають на очах, адже це ви сієте в їхніх душах істинні Добро і Тепло. З усього серця бажаємо вам здоров’я, достатку, сили та наснаги до улюбленої роботи!

Вас з Днем працівника освіти вітаємо!
Щиро Вам ми побажаємо,

Щоб Вас учні шанували,
Всі незгоди відступали.
Миру, затишку, надії,
Завжди щоб збувались мрії!





вівторок, 1 жовтня 2024 р.

День українського козацтва

 


1 жовтня в Україні відзначають два свята – День захисників і захисниць та День українського козацтва. Ці державні свята у хронології святкування поєднуються зі святом, яке відзначає Православна церква України, а саме – Покрова Пресвятої Богородиці. Ці свята традиційно та законодавчо тісним чином пов’язані між собою.

Починаючи з 1995 року в нашому закладі заснована і діє дитяча організація «Козацька республіка». Традиційно в цей день в Козацьке коло збирається вся наша дружна шкільна родина.

Вперше долучаються до козацького кола учні 1 класу: їх приймають в козачата, вручають посвідчення, звучить присяга українському народу. 

Вже другий рік поспіль у зв’язку з  воєнним станом на урочистому зібранні були лише учні 1 класу та актив Козацької республіки.

ФОТО

Герої нашого часу


Д
о Дня  захисників і захисниць України» сьогодні було проведено єдину виховну годину «Герої нашого часу».

Класний керівник 7 класу, Кулага О.М. розповіла учням закладу, що герої України сьогодні — не ефемерні літературні персонажі й не головні дійові особи блокбастерів. Наші герої знайомі та реальні, вони ще вчора жили в сусідньому будинку чи дворі, ходили разом з нами вулицями наших мирних сіл, містечок та мегаполісів. Доля розпорядилася так, що вчорашні випускники шкіл й вишів, фахівці з різних галузей економіки України наряду з професійними військовими головною метою свого життя зробили звільнення рідного дому від навали підлого сусіда.
На передовій та в тилу, в окопах та на командних пунктах, за штурвалами літаків та кермом автомобілів, на танковій броні чи артилерійських установках наші юнаки та дівчата власноруч творять та пишуть новітню історію України.